Personal tools
A Network of Excellence forging the
Multilingual Europe Technology Alliance

Imprint

Projekt META-NET jest współfinansowany ze środków 7. Programu Ramowego Komisji Europejskiej, kontrakt T4ME (numer umowy grantu 249119).

Polityka prywatności

Strona wykorzystuje Google Analytics, internetową usługę firmy Google, Inc. („Google”). Google Analytics używa „ciasteczek” czyli plików tekstowych umieszczanych na komputerze użytkownika, aby analizować, w jaki sposób korzysta ze strony. Wygenerowane dzięki ciasteczkom dane o wizycie na stronie są odbierane i przechowywane przez Google na serwerach w Stanach Zjednoczonych.

Przy włączonej anonimizacji adresu IP w witrynie, adres IP użytkownika zostanie skrócony na obszarze państw członkowskich Unii Europejskiej i innych stron Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym. Tylko w wyjątkowych przypadkach cały adres IP zostaje przesłany do serwera Google w Stanach Zjednoczony i tam jest skracany. Funkcja anonimizacji adresu IP jest w tej witrynie aktywna.

Spółka Google wykorzysta te informacje w imieniu operatora strony do analizy wykorzystania strony i tworzenia raportów o aktywności na stronie dla jej zarządców oraz dostarczania im innych usług związanych z aktywnością na stronie i wykorzystaniem Internetu.

Adres IP przekazywany przez przeglądarkę w ramach funkcjonowania Google Analytics nie wiąże się z żadnymi innymi danymi pozostającymi w posiadaniu Google. Użytkownik może wyłączyć w przeglądarce funkcję ciasteczek, jednak może to skutkować ograniczeniem funkcjonalności tej witryny. Można także zrezygnować monitorowania Google Analytics przez ściągnięcie i zainstalowanie w przeglądarce dodatku Google Analytics Opt-out Browser Addon: http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en. W odpowiedzi na kontrowersje wokół internetowych narzędzi statystycznych chcemy poinformować, że witryna korzysta z usługi Google Analytics z włączonym rozszerzeniem “_anonymizeIp()”. Adresy są zatem przetwarzane w skróconej formie, co zapobiega przyporządkowywaniu danych o aktywności w witrynie do użytkownika.