Personal tools
A Network of Excellence forging the
Multilingual Europe Technology Alliance

META-NET Strategic Research Agenda for Multilingual Europe 2020

Shrnutí

Stáhněte si celý dokument v PDF!

META-NET vydal jedenáctého července 2012, po více než dvouletém úsilí, první verzi
Tento dokument je výsledkem diskuse mezi stovkami expertů z výzkumu i z průmyslu. Hlavním cílem SRA je představit jazykové technologie jako odvětví pro Evropu důležité a informovat o nich politiky a veřejné činitele na regionální, národní i mezinárodní úrovni, tak, aby jazykové technologie získávaly potřebnou pozornost v politickém rozhodování, zvláště s ohledem na nadcházející možnosti evropského financování v programech Horizon 2020 a Connecting Europe Facility (CEF).

UVÍTÁME VAŠI POMOC!

Prosím, stáhněte si SRA a pomozte nám v následujících bodech:

  1. Dejte nám vědět, zda SRA naplňuje výše jmenované potřeby.
  2. Potřebujeme více citátů od zástupců výzkumu, a zejména průmyslu! Máte názor na mnohojazyčnou Evropu a naši agendu SRA? Prosím, pošlete nám ho! Podporujete a propagujete SRA a naše strategické cíle? Dejte nám vědět! Velmi vítáme krátké stručné vzkazy i delší příspěvky! Ocitujeme Vás v seznamu citací na našich stránkách.
  3. Máte-li zajímavá data, přesvědčivé grafy nebo  čísla pro nějakou oblast trhu, kde by se SRA dobře uplatnila, pošlete nám je, aby podpořily naše poselství.
  4. V kapitole 6 najdete náš návrh tří prioritních výzkumných témat spolu s nápadem založit evropskou servisní platformu pro jazykové technologie. V této verzi jsme jim ještě záměrně nepřidělili žádná jména. Napadají Vás úderné a přesvědčivé názvy, které by fungovaly jako jakási mezinárodní značka daného tématu nebo platformy? Prosím, posílejte nám svoje náměty!
  5. Samozřejmě SRA můžete rozšiřovat mezi svými zainteresovanými kolegy, aby svými plodnými připomínkami přispěli k finalizaci tohoto dokumentu.

Prosím zasílejte své ohlasy na adresu georg.rehm@meta-net.eu do 15. září 2012. K veškeré zpětné vazbě bude přihlédnuto při přípravě finální verze Agendy strategického výzkumu, jež bude publikována v listopadu 2012.


 

Mnohokrát Vám děkujeme za pomoc a podporu!

 

Technologická rada META

null

Priority Research Themes

Aktuální verze dokumentu

Starší dokumenty